FOTO - Ministrantský tábor 2024 v Heřmanově

09.07.2024

Dolnoújezdští ministranti již tradičně poslední červnový den vyrazili na svůj, v pořadí už desátý, ministrantský tábor. Po třech letech jsme opět navštívili sousední Vysočinu, a to malebnou vesničku (asi s 200 obyvateli) Heřmanov u Křižanova, kde jsme na týden obydleli zdejší faru. O tom jak jsme si tábor užili, si můžete přečíst z článku, který sepsali sami ministranti:

Přijeli jsme na tábor do Heřmanova. Cesta byla velice dlouhá, ale zvládli jsme to. Cestou pršelo a celkově bylo špatné počasí, ovšem v průběhu tábora se to stále zlepšovalo. Co jsme přijeli, vybalili jsme si věci a vydali se na procházku po vesnici hledat vzkazy od tajného M. Po návratu jsme ho odhalili - byl to sv. Mikuláš, který nás rozdělil do třech týmů a chtěl, abychom mu pomohli zachraňovat uvězněné křesťany. Asi v šest jsme měli večeři, buřty a hermelíny na ohni. Po večeři jsme šli spát.
Další den jsme měli rozcvičku, snídani a udělali jsme si výlet na Svatou horu. Cestou jsme plnili od Mikuláše úkoly, jaké mají bohoslovci v semináři - třeba se učili latinsky modlitby. Odpoledne jsme vyráběli z toaleťáku a gumového balónku pistole, abychom po sobě pak mohli střílet hrách. Večer jsme šli na Eko farmu.
O den později jsme měli zase rozcvičku - tentokrát tanec princezen, který všechny moc bavil. Vyrazili jsme se na zámek do Velkého Meziříčí, kde jsme měli prohlídku. Oběd jsme si dali v restauraci a pak jsme jeli na rozhlednu. Večer jsme plnili druhý úkol od Mikuláše - natočit video pro papeže, proč by z nás měl udělat Biskupa.
Ve středu jsme jeli na strašidelný zámek do Dolní Rožínky. Večer jsme opékali buřty a se sv. Mikulášem zachraňovali unesené rodiny křesťanů. Když už jsme chtěli spát, vzali nás vedoucí na noční výsadek. Bylo to docela dobrodružný.
Ve čtvrtek jsme jeli do ZOO v Jihlavě. V pátek (dnes) jsme jeli do Osové Bítýšky do Diecézního centra mládeže, kde nás provedl moderátor charismatické konference a pak jsme hráli fotbal.
Moc se nám tábor líbil, hlavně střílení hrachem, volné chvíle a fotbal. Zítra se sbalíme a pojedeme domů.

Každý táborový den jsme zakončili společnou modlitbou. Našel se i čas na zdokonalování ministrantských dovedností a místním jsme pomohli s mytím kostelních oken. Tábor jsme si všichni báječně užili a odjíždíme s hromadou zážitků. Letošní ministrantský tábor sice už skončil, ale vedoucí už začínají plánovat ten příští, na který se samozřejmě těšíme.

ministranti a
Josef Kladivo,
vedoucí ministrantůŠtítky: Fotogalerie