Právě prožíváme největší křesťanské svátky roku VELIKONOCE, letos se nemůžeme zúčastňovat slavení eucharistie v kostelích (současný stav nám to nedovoluje).

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a s ním vyhlášených nařízení rušíme z preventivních důvodů (epidemie koronaviru Covid-19) jsou ministrantské schůzky a veškeré plánované akce pro ministranty ZRUŠENY až do odvolání.

Rok rychle utekl a máme tady opět Vánoce. Na schůzce si zopakujeme Liturgické předměty a doplníme informace o vánočních svátcích. Schůzka proběhne v neděli 15. 2. 2019 od 14.00 hod.

V sobotu 12. října 2019 se u fary v Bystrém sešlo opravdu velké množství ministrantů (z celého litomyšlského vikariátu). Během výletu jsme navštívili podzemní štoly, zahráli si bojovku a celé jsme to zakončili modlitbou v hornickém kostelíku.

Nácvik se uskuteční v sobotu 12. října 2019 po mši svaté (cca od 19.00 hod). Samotné biřmování proběhne v neděli 20. října 2019 při mši svaté v 10.15 hod. Ministranti se sejdou v 9.45 hod v sakristii.

V pořadí již pátý tábor, který jsme prožívali v krásné přírodě České Kanady. Dokonce jsme jeli úzkokolejkou z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, kde jsme navštívili muzeum veteránů, zúčastnili jsme se i mše svaté v klášteře. V Jindřichově Hradci jsme zavítali na prohlídku Státního hradu a zámku. Zavítali jsme i na koupaliště v Dačicích. Tábor...

I letos proběhne tradiční velikonoční klapání. Budeme rádi, když se k nám přidají i ostatní věřící z naší farnosti. Klapat budeme na Velký pátek a na Bílou sobotu.

V sobotu 2. 6. 2018 jsme se zúčastnili Diecézního setkání ministrantů v Litomyšli. Dopoledne byl zajímavý program - hra se stanovišti po celém městě. Po obědě jsme si zahráli fotbal a celé setkání jsme zakončili odpoledne mší svatou, kterou celebroval královehradecký biskup Mons. Jan Vokál.

Trochu jiný tábor... po dlouhém uvažování jsme se nakonec vydali na pouť do Říma. Cesta byla hodně dlouhá, jeli jsme auty :) Nakonec jsme dojeli do Caorle, kde jsme byli ubytováni. Navštívili jsme Katakomby sv. Calixta, Assisi, a mnoho dalšího.